Ortodoncja: Odzyskaj piękny uśmiech!

Ortodoncja – to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu zarówno u dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Wada zgryzu, a także inne nieprawidłowości w zakresie położenia i ustawienia zębów to nie tylko problem estetyczny, ale również poważny problem zdrowotny, którym zajmuje się nasza nowoczesna ortodoncja.
OFERUJEMY

Leczenie ortodontyczne dzieci

Leczenie ortodontyczne aparatem stałym młodzieży i dorosłych
Leczenie nakładkowe
Leczenie z wykorzystaniem mini-implantów ortodontycznych

Ortodoncja: Diagnostyka i leczenie

To, czy dany pacjent może odnieść korzyści z leczenia ortodontycznego może określić wyłącznie stomatolog lub ortodonta. Plan leczenia opracowywany jest na podstawie pełnego wywiadu medycznego i stomatologicznego, badań klinicznych oraz badań rentgenowskich. Leczenie ortodontyczne jest rekomendowane w przypadku:

  • przodozgryzu górnego,
  • wysunięcia żuchwy,
  • zgryzu krzyżowego,
  • zgryzu otwartego,
  • przemieszczenia linii środkowej,
  • stłoczenia zębów.

Coraz częściej z zalet i możliwości oferowanych przez współczesną ortodoncję korzystają pacjenci, którzy chcą się poddać leczeniu ze względów estetycznych. Estetyka uśmiechu idzie w parze ze zdrowiem. Proste zęby o wiele łatwiej utrzymać w czystości, tym samym zapobiegając rozwijaniu się próchnicy i powstawaniu ubytków.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Podstawowym narzędziem leczenia ortodontycznego jest aparat. Obecnie specjaliści mają do dyspozycji szeroki wachlarz aparatów stałych, jaki ruchomych. Służą one do przemieszczania zębów, ćwiczenia mięśni oraz stymulowania wzrostu szczęki. Urządzenia te działają poprzez wywieranie delikatnego ucisku na żeby i szczękę.

Skuteczność leczenia ortodontycznego jest uzależniona od stopnia nasilenia problemu. Bardzo ważnym jest również przestrzeganie zaleceń ortodonty po zakończeniu leczenia. Dotyczy to w szczególności korzystania z aparatów retencyjnych, których zadaniem jest utrzymanie zębów w pożądanych miejscach.

+48 605 97 97 97