Wybielanie zębów: Odzyskaj piękny uśmiech!

Jeśli masz zęby w odcieniu szarości czy żółci, wybielanie to idealny zabieg aby pozbyć się problemu. Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, polegający na poprawieniu wyglądu przebarwionych zębów, za pomocą środków chemicznych. Przebarwienia żywych zębów mogą być wywołane różnymi czynnikami: antybiotykami, chorobami miazgi, urazem, chorobami krwi a także pochodzenia zewnętrznego: palenie tytoniu, kawa, herbata, czerwone wino, niektóre napoje. Wybielanie zębów wykonuje się u osób powyżej 16 roku życia, gdy zęby są dojrzałe i całkowicie zmineralizowane.

Efektywność procedury w przypadku wybielania zębów jest uzależniona od doboru odpowiedniej metody wybielania. Do dyspozycji mamy metodę gabinetową i nakładkową.

OFERUJEMY
Wybielanie lampą na fotelu
Wybielanie nakładkami w domu

Wybielanie zębów metodą gabinetową

Wybielanie zębów  metodą nakładkową charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz możliwością uzyskania szybkich rezultatów. Zabieg polega na zastosowaniu stężonego żelu wybielającego i aktywowaniu go źródłem światła. Całość odbywa się w gabinecie stomatologicznym i trwa około jednej godziny. Efekt wybielania jest widoczny bezpośrednio po zabiegu.

Warunkiem zachowania efektu wybielania jest bezwzględne przestrzeganie zaleceń stomatologa dotyczących spożywania posiłków i palenia papierosów po zabiegu.

Nakładkowe wybielanie zębów

Proces nakładkowego wybielania zębów rozpoczyna się od wykonania specjalnej nakładki, do której aplikowany jest środek wybielający. W celu zapewnienia prawidłowego dopasowania nakładki lekarz pobiera wyciski zębów i odsyła je do pracowni techniki dentystycznej.

Pierwszy zabieg wybielania pacjent przeprowadza w gabinecie stomatologicznym. Kolejne w domu. Zabieg polega na palikowaniu w przestrzeń nakładki niewielkiej ilości preparatu wybielającego, a następnie założenia nakładki na łuk zębowy na określony czas.

Cykl wybielania nakładkowego trwa od 2 do 3 tygodni. Metoda jest bezpieczna, efektywna i przewidywalna.

Wskazania do wybielania zębów

Wybielanie zębów jest zabiegiem estetycznym. I to właśnie wskazanie estetyczne jest podstawowym czynnikiem decydującym o rozpoczęciu procedury. Do innych wskazań zalicza się przebarwienia pojawiające się na zębach – wybielaniu poddaje się zarówno przebarwienia obecne w tkankach zębów od momentu wyrznięcia, jak i te pojawiające się na nich wraz z wiekiem.

Wybielanie zębów: Warszawa – Ursynów

W Clinic Dental & Aesthetic Medicine korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych metod wybielania zębów. To pozwala nam uzyskiwać wysoką skuteczność, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. Pacjentów zainteresowanych gabinetowym lub nakładkowym wybielaniem zębów zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Clinic Dental mieści się na warszawskim Ursynowie. Pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku.

+48 605 97 97 97