Stomatologia zachowawcza: Odzyskaj piękny uśmiech!

Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest utrzymywanie naturalnie pięknych, zdrowych zębów do późnej starości poprzez wypełnianie ubytków próchnicowych i niepróchnicowych, a także szereg zabiegów poprawiających estetykę zębów. Poprzez zastosowanie najnowszej generacji materiałów wypełniających możliwa jest odbudowa utraconych tkanek zębów przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych walorów estetycznych. Ważną dziedziną stomatologii zachowawczej jest profilaktyka. Odpowiednia profilaktyka i leczenie stwarzają optymalne warunki do cieszenia się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długi czas.

OFERUJEMY
Badanie diagnostyczne jamy ustnej
Skaling (usunięcie kamienia)
Piaskowanie
Profilaktyka stomatologiczna
Leczenie ubytków próchnicowego pochodzenia
Leczenie ubytków niepróchnicowego pochodzenia
Leczenie endodontyczne

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza obejmuje swoim zakresem zarówno profilaktykę jamy ustnej, jak i faktyczne leczenie ubytków próchnicznych. Celem zabiegów profilaktycznych jest uniknięcie rozprzestrzeniania się zmian próchniczych, co pozwoli na uniknięcie skomplikowanego, a nierzadko także bolesnego leczenia w przyszłości.

Podstawowe zadania stomatologii zachowawczej obejmują:

  • badania kontrolne,
  • usuwanie problemów związanych z nadwrażliwością oraz krwawieniem dziąseł,
  • oczyszczanie zębów z płytki nazębnej i kamienia,
  • lakierowanie,
  • lapisowanie zębów u dzieci.

Jednocześnie stomatologia zachowawcza obejmuje wszelkie zabiegi związane z leczeniem ubytków które powstały na skutek próchnicy. Dodatkowo w jej zakres wchodzi:

  • higienizacja jamy ustnej,
  • leczenie pourazowych zębów stałych,
  • odbudowa korony zęba,
  • leczenie kanałowe.

Oprócz profilaktyki i leczenia ubytków stomatologii zachowawcza obejmuje również szereg innych zabiegów, których celem jest poprawa stanu uzębienia i jamy ustnej. Zalicza się do nich m.in. wypełnienia czasowe, szynowanie rozchwianych zębów, ekonstrukcję zębów materiałami światłoutwardzalnymi, a także powtórne leczenie kanałowe.

Stomatologia zachowawcza: Warszawa – Ursynów

Stomatologia zachowawcza to podstawa działalności naszego gabinetu. Dbamy o zdrowy i estetyczny wygląd zębów, jednocześnie wdrażając szereg działań o charakterze profilaktycznym. Profilaktyka w stomatologii zachowawczej ma kluczowe znaczenie dla zdrowia zębów, o które należy dbać świadomie.

Gabinet Clinic Dental & Aesthetic Medicine działa w lokalizacji Warszawa – Ursynów. Dogodna lokalizacja i bardzo dobre skomunikowanie z najważniejszymi punktami w mieście pozwala nam kierować ofertę usług do szerokiego grona odbiorców. Usługi z zakresu stomatologii zachowawczej świadczymy na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Zapraszamy do kontaktu.

+48 605 97 97 97